Transport materiałów sypkich

Czerpaki i pasy elewatorowe

SBK czyli Skandinavisk Båndkompagni A/S to duński producent taśm oraz akcesoriów do transportu materiałów sypkich. W asortymencie SBK znajdziemy szeroką gamę syntetycznych pasów transportowych oraz czerpaków do podajników kubełkowych.

Transport materiałów sypkich

Pasy transportowe

Asortyment SBK A/S to  szeroka gama syntetycznych pasów transportowych z PCV, PU oraz TPE – zarówno gładkich, jak i wzorzystych, standardowych oraz szytych na miarę do konkretnych zastosowań – z falistymi ścianami bocznymi i profilami prowadzącymi, o wysokim/niskim tarciu, na gorąco/zimno, olejoodporne, odporne na ścieranie/przecięcie, odporne na promieniowanie UV lub antystatyczne/ognioodporne.


Transport materiałów sypkich

Czerpaki elewatorowe

Czerpaki do podajników kubełkowych zapewniają doskonałe podawanie i wyładunek niezależnie od transportowanych materiałów – w tym materiałów pylących, mokrych lub lepkich. Oprócz standardowego asortymentu czerpaków tłoczonych ze stali i plastikowych formowanych wtryskowo, SBK A/S produkuje również wiadra spawane zgodnie z normą DIN lub spełniające specyficzne wymagania klienta.W standardzie SBK A/S znajdziemy ocynkowane śruby, podkładki dystansowe i nakrętki. W zależności od rozmiaru firma oferuje również śruby do kubełków zgodne z normą DIN 15237. Należy pamiętać, że większość plastikowych kubełków musi być mocowana z pomocą płaskiej podkładki. Elementy dystansowe są zwykle umieszczane między pasem elewatora a kubłami elewatora w celu zapewnienia czystej pracy. Podkładki są dostępne w wielu różnych materiałach, np. tłoczony materiał walcowany, pełna guma lub formowany wtryskowo HDPE.